קבל/י הצעת מחיר➘

קווי טלויזיה TVL במצלמות אבטחה

קווי טלויזיה (TVL) ורזולוציית מצלמה

ניתן להגדיר רזולוציה כדיוק הפרטים בהם ניתן להבחין בתמונה נתונה. במצלמות CCTV, רזולוציה נמדדת בקווי טלויזיה (באנגלית: Television lines או TVL). מספר גבוה יותר של קווי טלויזיה משמע המצלמה תהיה מסוגלת לעבד תמונה בעלת פירוט רב יותר. עם זאת, TVL הוא לא הגורם היחיד שקובע את איכות פלט התמונה הסופי. למשל, הרזולוציה אינה משפיעה על אלמנט הצבע של מצלמה. מכשיר הניטור ועיבוד הוידאו של מכשיר ה- DVR, גם הם משפיעים על הפלט הסופי. בתרשים הבא, ניתן להשוות בין הרזולוציות השונות:

קווי טלויזיה

שים לב: גודל עדשת המצלמה לא תשפיע על הרזולוציה. התמונות מעלה צולמו בעזרת חיישני תמונה וגודלי עדשות שונים.

מהם קווי טלויזיה – TVL?

רזולוציית וידאו מעקב אנלוגי נמדדת במונחים של קווי שידור טלויזיה, כפי שניתן לראות מצפייה בצג. איכות וידאו מקוטלגת על ידי התכנסות קווים וצפיפותם. מספר הרזולוציה של ה- TVL הוא צפיפות הקווים בה למצלמה כבר אינה מסוגלת להפיק קווים אינדבידואלים. משמע, ככל שהספרה גבוהה יותר, כך תהיה התמונה טובה יותר. קווי הטלויזיה הם מדידה של רזולוציה אופקית. העין האנושית אינה מסוגלת לזהות את מספר קווי הטלויזיה שמצלמה יכולה להפיק.

באופן ספציפי, קווי טלויזיה נמדדים בצורה הבאה: ראשית, לוקחים חלק שווה של רוחב וגובה התמונה. לאחר מכן, כל שנותר הוא לספור את מספר הקווים האנכיים שמוצגים.

רזולוציית ההקלטה הדיגיטלית יכולה לבוא לידי ביטוי במימדי פיקסל אפקטיביים.

מימדי פיקסל טיפוסיים:

480 TVL 510 x 492
600 TVL 768 x 494
650 TVL 811 x 508
700 TVL 976 x 582

 

המשך גלישה מהנה, צוות פורטל מצלמות האבטחה של ישראל