קבל/י הצעת מחיר➘

ניצול מערכת מצלמות IP במעגל סגור

ניצול מערכת מצלמות IP במעגל סגור

כיצד ניתן לנצל מערכת מצלמות קיימת ולשדרג אותה עם מצלמות IP?

זו שאלה שבעלי מערכת מצלמות קיימת שואלים את עצמם ובצדק, מדוע להשקיע על מערכת תיעוד והקלטה חדשה אם אפשר להשתמש בישנה שקיימת? לרוב הארגונים כיום מערכת רשתות מחשבים מבוססי IP שכוללים חיבור לאינטרנט. ניתן להוסיף מצלמות IP למערכות הקיימות הללו, ובכך לשדרג ולהרחיב את פונקציונליות המערכות לכלול הזרמת וידאו רשתית. ניצול מערכת מצלמות קיימת מומלצת במקרים מסויימים אם כי בדרך כלל מומלץ להשתדרג על כל פני המערכת. עם זאת, להלן כמה נקודות על שידרוג מערכת קיימת וכיצד מתבצע השדרוג בתמצית.

ניטור וידאו

ניתן לצפות במצלמות הרשתיות (IP) וקטעי הוידאו שהוקלטו באמצעות מחשבי רשת מקומית, או צפייה מרחוק באמצעות האינטרנט. גישת משתמשים ניתנת להגבלה על ידי הנפקת צופן מאובטח והגדרת מערכת פרוטוקול לסינון כתובות IP. כמו כן, ניתן להצפין את הוידאו לתוספת אבטחה.

קידוד וידאו

אין צורך אמיתי בהשלכת מצלמות ההקלטה הישנות לפח (אלא אם כן מומלץ לעשות זאת על ידי מתקין מערכות הקלטה מקצועי). הפלט האנלוגי של מצלמת טלויזיה במעגל סגור יכול לעבור הסבה דיגיטלית באמצעות מקודדי וידאו, ובכך לאפשר לאותות הוידאו להישלח על גבי רשתות IP.

הקלטה

בעזרת השימוש בתוכנה לניהול וידאו (VMS), ניתן להקליט ולאחסן וידאו על גבי מחשבים שהם חלק מהרשת. ניתן להקצות הרשאת צפייה למשתמשים מוגדרים, באופן מקומי או בצפייה מרחוק.

כחלופה לשימוש בתוכנות ניהול וידאו, הקלטה וניהול וידאו ניתנים ליישום גם באמצעות מקליט רשת ייעודי, או ‘NVR’ (ראשי תיבות: network video recorder). את המקליט מצרפים לרשת באותו האופן שיצורף מחשב או שרת.

מפענחי וידאו

כמו במקרה המצלמות האנלוגיות הישנות, גם את יתר הציוד הניטור אין צורך להשליך.במידה וניטור וידאו נדרש על גבי מסכי cctv קיימים, ניתן להשתמש במפענחי וידאו להמרת אותות IP חזרה לוידאו אנלוגי.

הודות וכל מערכת ייחודית ואמורה לספק צרכים שונים ומשתנים, מומלץ מאוד להתייעץ עם מומחי מערכות אבטחה.

המשך גלישה נעימה, צוות הפורטל למצלמות אבטחה של ישראל.

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *