קבל/י הצעת מחיר➘

מצלמות IP

מהי מצלמת אינטרנט (המכונה גם "Webcam")?

מצלמות אינטרנטיות מכונות בשמות רבים בשוק. חלק מהשמות כוללים "מצלמות IP" או מצלמות "פרוטוקול אינטרנטי", "מצלמות רשת" או באנגלית "Webcam". איך שלא תבחרו לכנותן, מצלמות אינטרנטיות הן מצלמות ששולחות ומקבלות מידע על גבי רשת מקומית (LAN) ו\או רשת האינטרנט.

איך אני יכול לראות מה מתרחש אצלי בבית או במשרד כשאני לא בסביבה?

שוק מצלמות האבטחה התפתח מאד והפך את המעקב אחרי המטפלת של הילד או של ההורה לנגיש ביותר. בין אם תבקש להתעדכן במתרחש בבית מהמשרד או במתרחש במשרד מהבית, תוכל לעשות זאת בעזרת מצלמות IP ובזמן אמת. מצלמות אבטחה רשתיות מאפשרות למשתמש התחברות לאינטרנט, באמצעות פס רחב, ובעזרת דפדפן אינטרנטי, תצוגה מרחוק על המתרחש בכל מקום בעולם. מרגע שמערכת האבטחה מותקנת ומוגדרת, כל שנחוץ לך הוא גישה לאינטרנט. תוכל אפילו לעקוב אחר מספר רב של מצלמות או מערכות DVR בעזרת הסמארטפון או הטאבלט.

חלק מהמצלמות דורשות חיבור כבל פיזי, אחרות הן אלחוטיות כשהעברת הנתונים שלהן נעשית באמצעות תדר רדיו (RF – באנגלית: radio frequency, תדר רדיו) או בעזרת רשת ויפי (Wi-Fi) מקומית.

למעשה, ניתן לראות במצלמות IP מעין מחשבים מזעריים שבמקרה כוללים גם מרכיבים אופטיים מתוחכמים מובנים. המצלמות מגיעות עם התוכנות הייחודיות שלהן ויש להגדירן על מנת שתתפקדנה כראוי. עבור מכשירים רבים, הגדרת המצלמות היא תהליך פשוט יחסית; ההתקנה באופן כללי בדרך כלל לא מסוכת יותר מהתקנת רשת Wi-Fi. מצלמות אבטחה IP רבות מגיעות כיום מצוידות באפליקציה משלהן, מה שהופך את ההקלטה והצפייה במצלמות אפילו קלים יותר.

מצלמות רב-תכליתיות אלו מגיעות במספר לא מבוטל של צורות וגדלים ורובן נראות כמו מצלמות אבטחה מסורתיות. עם זאת, דרישה מצד צרכנים הביאה יצרנים לפיתוח מצלמות אבטחה נסתרות (או בכינויין "מצלמות מטפלת") בעלות יכולות אינטרנטיות – וכמובן, תגובת השוק לא איחרה לבוא והמבחר היום יוצא מן הכלל. כיום, ניתן להשיג מצלמות IP בשלל צורות כגון רדיו, שעון קיר, ספר, מכשיר DVD ועוד.


 

מצלמות IP למערכות אבטחה


 

האם אני יכול להשתמש בחייגן האינטרנט שלי כדי לארח את מצלמות ה- IP?

בעוד זה אפשרי מבחינה טכנית, אירוח מצלמות אבטחה בעזרת חייגן הוא כמעט בלתי אפשרי. הבעיה העיקרית היא שרוחב הפס פשוט לא מספיק להעברת הנתונים והזרמת הוידאו.

האם על המחשב שלי להיות דלוק 24/7 אם אני משתמש במצלמת IP?

באופן כללי, לא, אבל זה תלוי במצלמה הייחודית ובאופן שהיא מותקנת. במידה והמחשב משמש כנקודת גישה לרשת במקום חיבור ישיר למצלמה, יהיה עליו להישאר דלוק.

מה ההבדל בין מצלמת IP רגילה למצלמת PTZ אינטרנטית?

PTZ הם ראשי תיבות לתנועה פנורמית (Pan, Tilt and Zoom). מצלמת PTZ ניתנת לשליטה על ידי מספר משתמשים בדיוק כפי שניתן לשלוט במצלמת IP סטנדרטית. עם זאת, בניגוד למצלמות האינטרנט הסטנדרטיות, למצלמת PTZ מנגנון מובנה המאפשר למשתמש שליטה התאמה וכיוונון מרחוק בהתאם לצורך.

האם יש צורך ברכישת תוכנות נוספות?

התשובה משתנה ועלולה להשתנות בין מצלמה למצלמה. רוב מצלמות ה-IP כוללות באריזה את התוכנה הנדרשת להגדרתן והצגתן, ובדרך כלל תקבל גם תוכנת הקלטה מהיצרן.חלק מהמצלמות אף תכלולנה תכונות תוכנה מתקדמות יותר, כמו יכולת חלוקת הצפייה לרשת אבטחה מרובת מצלמות והתראות תנועה לדואר האלקטרוני.

במידה והמצלמה שרכשת לא כוללת את התוכנה הרצויה, ישנן הרבה תוכנות (NVR (Network Video Recorder הניתנות לרכישה שיכולות להוסיף יכולות אחרות למערך האבטחה.

כיצד עובדת מצלמת IP?

במקום שידור הוידאו דרך כבל לצג או ל-DVR, מצלמת האינטרנט מעבירה את הוידאו הדיגיטלי דרך ממשק העברת נתונים; Wi-Fi, USB, Ethernet, וכו'. כל מה שנדרש כדי להעביר את התמונה ברשת מובנה בתוך היחידה. המצלמה מחוברת ישירות לרשת, בדיוק כמו כל מכשיר אחר שמחובר לאינטרנט (כמו מדפסת או סורק). תלוי בסוג המצלמה, היא עשויה להחיל יכולת שמירת נתונים למקור זיכרון מצורף, להתחבר למכשיר אחר לצורך אחסון נתונים או להזרים תמונה שנשמרה ברשת.

מצלמת IP לוכדת את התמונה באותו אופן כמו כל מצלמה דיגיטלית אחרת. מה שמייחד אותה היא היכולת לדחוס את הנתונים ולהעביר אותם ברשת. אם בניין מצוייד ברשת, התשתית הדרושה להתקנת מצלמות IP כבר קיימת. במידה ונבקש להתקין מצלמה יחידה או כמה מצלמות בודדות, ניתן להסתפק במצלמות בעלות ממשק אחסון ושליטה מובנים. לעומת זאת, אם נבקש לפרוס רשת מצלמות אבטחה במבנה, יהיה חכם להשתמש במצלמת רשת מרכזית, אשר דורשת מערך הקלטה ואחסון נפרדים (NVR\DVR).

NVR מול DVR, מה ההבדל?

NVR היא תוכנה המאפשרת אחסון נתונים המוצלמים על ידי מצלמות IP וכזו המאפשרת צפייה במערכת מצלמות מרובות בו זמנית. המערכת דומה מאד ל-DVR המסורתי כשההבדל העיקרי הוא שבעוד ה-DVR אחראי על קידוד ועיבוד הוידאו מרכיבי המצלמות, ה-NVR תלוי במצלמות לקידוד התמונות שלהן והוא פשוט מאפשר אחסון ושליטה מרחוק. תוכנת NVR ניתנת להתקנה על מכשיר ייעודי בעל מערכת הפעלה משלו או על מחשב קיים. ישנן מערכות היברידיות זמינות המאפשרות כניסות אנלוגיות ו-IP כאחד. מערכות אלו בדרך כלל מאפשרות צפייה מרחוק הן במצלמות האנלוגיות והן במצלמות רשת IP.

המשך גלישה מהנה,
צוות פורטל מצלמות האבטחה של ישראל