קבל/י הצעת מחיר➘

מצלמות במעגל סגור

מערכת מצלמות במעגל סגור ( טלוויזיה במעגל סגור )

הגדרה: מערכת טלויזיה במעגל סגור (טמ”ס, אנגלית: Closed-circuit television – CCTV) היא מערכת טלויזיה, אשר נבדלת מטלויזיה בשידור פתוח, בכך שהיא משדרת את התמונות הנקלטות במצלמות שהמחוברות אליה, רק לקבוצה מצומצמת ומוגדרת של יעדים.

מערכת מצלמות במעגל סגור לטלויזיה הינה מערכת של מצלמות המותקנות בחלל או מחוצה לו, המצלמת ומקליטה את המתרחש בטווח אותו המצלמות מכסות ומאפשרת צפייה בזמן אמת או מוקלט על גבי מסך טלויזיה, מסך מחשב, סמארטפון או דרך האינטרנט ממחשב מרוחק. מערכת מצלמות במעגל סגור מגבירה את רמת האבטחה הניתנת על-ידי מערכת אזעקה ומאפשרת מעקב בצורה פשוטה אחר הנעשה בחלל המוגן בכל זמן נתון ואם יש צורך בכך – מכל מקום נתון.

מצלמות אבטחה במעגל סגור לבית

מצלמות אבטחה לבית

לרשימת מצלמות האבטחה המומלצות לשנת 2015, לחצו על הקישור רשימת מצלמות אבטחה ביתיות מומלצות מצלמות אבטחה לבית: כללי עשה -אל תעשה פושעים משלל סוגים הופכים יותר ויותר מודעים טכנולוגית, מה שהופך את מערכות האבטחה לבית לחיוניות אך כמו כן גם לעניין מעט מסובך.

מצלמות אבטחה במעגל סגור לעסק

מצלמות אבטחה לעסק

מצלמות אבטחה לעסק: טיפים מהמומחים הסיבות העיקריות לשימוש במצלמות אבטחה מערכת מצלמות אבטחה בעסקים עלולה לגרום לאנשים הרגשה של חדירה לפרטיות, אולם היא מעניקה סביבה מאובטחת יותר עבור העסק שלך. מכאן, התקנת מצלמות אבטחה חיונית לבתים, עסקים ומוסדות ציבוריים.

מצלמות במעגל סגור

מדוע ולמי נחוצות מצלמות אבטחה במעגל סגור?

היה נחמד לחיות בעולם שקט יותר ורגוע יותר בעל אחוזי פשיעה מזעריים אבל המציאות מכה בנו בכל פעם שאנו נחשפים למעשי פשיעה דרך ערוצי המדיה השונים. אחוזי הפריצות והגנבות משתנים מאזור לאזור ומעת לעת אך באופן כללי, הגנה מינימלית על ביתך ו\או העסק שלך היא הכרח שלהתעלם ממנו הוא מעשה לא אחראי בלשון המעטה – קיים צורך מהותי במיגון הבית או העסק שלך.

מערכת מצלמות אבטחה במעגל סגור הן הפתרון האולטימטיבי לשמירה ולהגנה על הבית והעסק. המצלמות ממוקמות באזורים שהוגדרו מראש ומתעדות כל תנועה ומראה במרחב המיועד. התמונה חדה ומוצגת באיכות גבוהה במיוחדכך שניתן יהיה לזהות ולאתר את האובייקטים המוצגים בקלות ובמהירות.

את מי משרתת מערכת מצלמות אבטחה שכזו?

מערכות מצלמות במעגל סגור מיועדות לאוכלוסיות בעלות צרכים שונים, החל מחברות בנייה המבקשות לעקוב אחר המתרחש באתרי בנייה בכל שעות היום, בעלי חנויות ועסקים המעוניינים לעקוב אחר המתרחש בעסק בזמן שאינם נוכחים, הורים המבקשים לדעת איך מתנהגת המטפלת עם ילדם בהעדרם, משפחות לקשישים המטופלים על ידי מטפל סיעודי בביתם ומבקשים לוודא שהיחס אותו מקבלים קרוביהם מצדיק את העלויות, וכן אנשים המעוניינים במעקב אחרי פורץ במידה והצליח לעבור את מערכת האזעקה ולהיכנס לבית או למשרד.


 

מהן סוגי מצלמות האבטחה הנפוצות?

בבחירת מצלמות אבטחה במעגל סגור לבית או לעסק, חשוב להבחין בהבדלים בין הסוגים השונים של המצלמות ולהתאימן לצורת הבית והחלל בצורה האולטימטיבית.

ראשית, בחירת המצלמה תעשה על פי זיהוי ואיתור צורכי הלקוח על פי מספר קריטריונים תוך התאמת המצלמה למרחב הפיזי ולתנאי השטח. הקריטריונים החשובים לבחירת מצלמות אבטחה במעגל סגור הם:

  • נשאלת השאלה – מצלמות אבטחה גלויות או חשאית מוסתרת?
  • מצלמות בעלות אפשרות “זום” – השוק מספק מצלמות אבטחה במעגל סגור המעניקות תמונת תקריב חדה ואיכותית באמצעות עדשת זום, האם יהיה לך צורך בפונקציה?
  • מערכת קולית – האם דרושה מערכת צילום הכוללת הקלטת קול או שדי בתמונה בלבד?
  • גודל השטח – האם מדובר בשטח רחב הדורש מספר רב של מצלמות אבטחה במעגל סגור?
  • מיקום המצלמה – במידה ומדובר במיקום קבוע, ניתן להשתמש במצלמה קווית הנתמכת בתשתית ובכבל חשמלי, המציעה איכות תמונה גבוהה במיוחד. עם זאת, במידה ומדובר במיקום משתנה על פי צורך, ניתן להתקין מצלמה אלחוטית אשר תוכל להעתיק מקומה מאזור א’ לאזור ב’ ושאיננה דורשת תשתית נוספת. בנוסף, כאשר מיקום המצלמה הוא חיצוני (מחוץ לבית או לעסק), חשוב לבצע התאמה של המצלמה לתנאי מזג האוויר והסביבה ובכך להבטיח שהמצלמה תחזיק מעמד לאורך זמן רב ותספק תמונה חדה ואמינה.

כמובן שקיימים קריטריונים רבים נוספים לבחירת סוג מצלמות אבטחה במעגל סגור. מומלץ להיוועץ עם חברה מתמחה וקבלת הצעות מחיר לפני ביצוע החלטות.

לחץ על הקישור למעבר לרשימת סוגי מצלמות האבטחה.


 

מי עוד צריך מצלמות מעגל סגור?

במפעלי תעשייה, ניתן להשתמש במערכת מצלמות במעגל סגור על מנת לצפות בחלקים של תהליך מסויים בשלב הייצורמחדר בקרה מרכזי, למשל כאשר הסביבה אינה מתאימה לבני אדם. ביכולתן של מערכות טלויזיה במעגל סגור לפעול ברציפות או רק לפי הצורך כדי לפקח על אירוע מסוים. צורה מתקדמת יותר של טלויזיה במעגל סגור היא ניצול וידאו דיגיטלי להקלטה ( DVRs ), המספקת הקלטה למשך פרק זמן רב, עם מגוון רחב של אופציות איכות הביצועים ותכונות נוספות (כגון זיהוי תנועה התראות דוא”ל). לאחרונה, חל ביקוש רב עבור מצלמות מעגל סגור המבוססת IP (עושות שימוש בפרוטוקל אינטרנטי – כתובת IP) וחלקן אף מצוידות בחיישני מגה פיקסל, תמיכת הקלטה ישירות המצורפת התקני אחסון ברשת, או פלאש פנימי לפעולה עצמאית לחלוטין.

מעקב של טלויזיה במעגל סגור באמצעות השלטון נפוץ במיוחד בבריטניה, שם על פי דיווחים, מספר המצלמות לנפש גבוה מכל מדינה אחרת בעולם. בבריטניה ובמדינות אחרות בעולם , השימוש הגובר של מצלמות אבטחה ע”י השלטון עורר ויכוח לגבי הגבול הדק שבין אבטחה לפרטיות.

טיפים שימושיים

ברכישת מערכת הקלטה מומלץ להקציב לכל מצלמה שמתחברת למערכת 25 פריים. משמע, אם נרצה לחבר 4 מצלמות במעגל סגור למערכת הקלטה, נבחר במכשיר הקלטה או כרטיס DVR שפרמטר קצב ההקלטה יהיה במינימום (100FPS (frames per second או יותר. נכון להיום, השוק מציע הרבה כרטיסים ומכשירי הקלטה שכוללים 16 כניסות וידאו אך קצב הקלטה שלהם סה”כ 25 FPS לכל המצלמות. לכן, אם מחברים 4 מצלמות אבטחה לכרטיס שהוא 25 FPS, כל מצלמה תהנה מ- 7 FPS בלבד – דבר שיפגע ברציפות ההקלטה.


 

כיצד לבחור מצלמות במעגל סגור?

כיום, רוב מצלמות האבטחה מגיעות עם עדשה קבועה שרוחב פתיחתן נע בין 3.6 MM עד 16 MM ויותר. חשוב לזכור שככל שמספר העדשה קטן יותר, זווית הפתיחה של המצלמה גדלה. האמת היא, כשזה נוגע לאיזו מצלמה כדאי לבחור, הדעות הן רבות אבל כעובדה, לקוחות רבים מעדיפים מצלמות אבטחה בעלות זווית רחבה MM 3.6 למרות הקושי לזהות דמות או תווי פנים ברגע האמת. במקרים שהזיהוי חשוב מהמעלה הראשונה, ניתן לרכוש מצלמות בעלות עדשה משתנה ( “וריפוקל” ) למרות שהאיכות והנוחות עלולות להכפיל את המחיר אם לא יותר.

בבחירת מצלמות במעגל סגור, פרמטר נוסף שמומלץ לקחת בחשבון הוא הרזולוציה שתמונת המצלמה שמשדרת. כיום, רוב המצלמות שנמכרות הן מצלמות 420 קווי מסך TVL – איכות האמורה לענות על צרכי  הלקוח הממוצע. חשוב לציין שלא פשוט להבדיל בין מצלמת 420 קו ל- 480 קו, כך שבמידה ומתאפשר לרכוש 2 מצלמות 420 קו במחיר מצלמת 480 קו אחת, העדיפות נוטה לטובת 2 מצלמות 420 קווי מסך.

בברכה,

צוות © 2014 פורטל מצלמות האבטחה של ישראל

תגיות: מערכות טלויזיה במעגל סגור, מצלמות במעגל סגור לבית, מצלמה במעגל סגור, מצלמות אבטחה ומערכות הקלטה בישראל