קבל/י הצעת מחיר➘

מצלמות אבטחה צינור

מצלמות אבטחה צינור מול מצלמות אבטחה כיפה

ככל שנוגע לפונקציונליות, מצלמות צינור ומצלמות כיפה דומות מאוד. אם כך, מה שאתם באמת מחפשים הוא תשובה לשאלה: "מה יתאים להתקנה הספציפית ומהן העדיפויות שלי?" מצלמת צינור בולטת כלפי חוץ, בערך כמו קנה של אקדח (מכאן השם: bullet camera), בעוד מצלמת כיפה מותקנת בתוך "כיפה" עגולה. אין ספק שכבר נתקלתם בסוגי המצלמות הללו, הן הפופולריות ביותר במערכות אבטחה.

בהמשך, נדון ביתרונות וחסרונות של כל אחת מסוגי המצלמות, ואף על פי שאין ממש חוקים נוקשים, תוכלו להעזר בנקודות כקווים מנחים שיעזרו לכם לבחור במצלמות המתאימות לכם ביותר. הדעות בזכות ונגד היתרונות והחסרונות של המצלמות חלוקות בקרב מתקיני מערכות אבטחה, ובצדק, שכן אין סוג אחד שמתאים לכל יישום. אם עצרתם כאן, רק דעו זאת: בערך 9 מתוך 10 מתקיני מצלמות אבטחה יעידו שמצלמות צינור עדיפות עבור רוב יישומים חיצוניים, כשמצלמות כיפה עדיפות עבור רוב התקנות מקורות.

מצלמות צינור מול מצלמות כיפה

מצלמות צינור: טווח צילום

אם אתם מחפשים מצלמה בעלת טווח ארוך, מומלץ שתבחור במצלמת צינור, משום שבית מצלמת הכיפה, נוטה להגביל את גודל העדשה. בדרך כלל, ככל שהעדשה ארוכה יותר, כך טווח הצילום גדול יותר. עם זאת, קחו בחשבון שכשאנחנו אומרים "בדרך כלל", אנחנו מתכוונים לנטיית מצלמות צינור לצלם טווחים ארוכים יותר. חלק ממצלמות כיפה משלבות עדשה בעלת טווח משמעותי שלא מבייש לא מעט מצלמות צינור. (שאל את מתקין מצלמות האבטחה שלך).

סביבה

אם אתם מחפשים מצלמה להתקנה מקורה, מצלמות כיפה נפוצות בהרבה לסוג זה של התקנה. הן פחות חודרניות, ורוב אנשי מקצוע מסכימים שהן אלגנטיות ומתמזגות טוב יותר עם עיצוב חדר הבית, המשרד או הבניין באופן כללי.

מצלמות צינור מעולות לשימוש חיצוני כיוון שהן בדרך כלל עמידות במים. (הקפידו לבדוק את דירוג ה- IP של המצלמה). בנוסף, כפי שהזכרנו מעלה, הן בדרך כלל בעלות טווח צילום רחוק יותר, שנחוץ במעקב אחר מגרשי חניה ואזורים רחבים אחרים.

דירוג (או, ציון) IP הוא כדלקמן: "IEC הוא ארגון תקינה בינלאומי לאביזרי חשמל. IEC הגדיר תקן 60529 IEC לציון מידת ההגנה של אביזרי חשמל כנגד חדירה של גופים, כולל חלקי גוף כמו ידיים או אצבעות, אבק ונוזלים לאביזרי חשמל. התקן מאפשר לתת ללקוחות מידע מדויק יותר על דרגת הבטיחות של המוצר מאשר מונח כללי כמו "מוגן מים". ציון ה IP של מנורה, או כל אביזר חשמלי, (International Protection Rating) מורכב מהאותיות IP ושתי ספרות. לדוגמא, שקע חשמלי בציון IP22 מוגן כנגד הכנסה של אצבעות, ולא ינזק כאשר הוא נחשף למים זורמים אנכית. IP22 הוא בדרך כלל הציון הנמוך ביותר הנדרש מאביזר חשמלי לשימוש בתוך הבית. ניתן להוסיף אות נוספת אחרי הספרות."

מצלמה גלויה .vs מצלמה סמויה

אם הנכם מעוניינים לרתיע גנבים וונדליסטים, מצלמת צינור אולי תהיה הבחירה הנכונה יותר, כיוון שהיא מעט יותר בולטת וגלוייה לעוברים ושבים. מצלמות כיפה הן קשות יותר לזיהוי, אז אם הנכם זקוקים למשהו בעל אופי מעט סמוי, לכו על מצלמת כיפה. לא רק שמצלמת כיפה פחות בולטת, מעטפת הכיפה תסתיר את גוף המצלמה ותשאיר את המקום אליו מצביעה העדשה בגדר תעלומה.

עלויות מצלמת צינור מול כיפה

בכל הנוגע למחיר, מצלמות צינור וכיפה הן די זהות. עם זאת, ראוי לציין שברכישת מצלמת צינור תקבלו מעט יותר תמורה עבור המחיר, כיוון שיחידה מגיעה עם המצלמה עצמה ומתקן תלייה, בעוד מצלמת כיפה מגיעה עם "בית" וחלקים נוספים. כל זה כמובן כללי מאוד, כיוון שישנן לא מעט מצלמות כיפה יקרות כמו שישנן מצלמות צינור זולות בשוק.

התקנת המצלמות

מצלמות הצינור בדרך כלל קלות יותר להתקנה ממצלמות הכיפה, כיוון שלא נדרשת התקנה מסובכת מידי מעבר להצמדת המצלמה לקיר. לעומת זאת, מצלמת הכיפה לא בהכרח קשה יותר להתקנה, אולם סיכוי טוב שתדרוש כמה פעולות טכניות נוספות לצורך כיונון והשלמת ההתקנה.

עמידות המצלמות

כאן, מצלמות כיפה מנצחות במבחן התוצאה, לחות המצלמות שמוגדרות "עמידות מפני ונדליזם" ("vandal proof"). מצלמות אלו יושבות בתוך מעטפת עמידה ביותר שמיועדת לעמוד בפני טלטולים ומכות או כל סוג אחר של פגיעה פיזית. במידה והנכם מתכוונים לבצע התקנת מצלמות אבטחה באזורים נמוכים ונגישים, מומלץ לקחת את המצלמות העמידות הללו בחשבון.

אסתטיקה

כפי שציינו קודם, סביר להניח שמצלמת כיפה תתאים לעיצוב הבית או בניין העסק טוב יותר. הודות לכיפת המצלמה שהופכת אותה לחודרנית פחות, מצלמת הכיפה היא אחת המצלמות הפופולריות עבור מערכות אבטחה ומעקב.

כמו כן, למצלמות הכיפה מראה נקי וחלק בשל יכולתן להסתיר ולהגן על החיווט, בעוד מצלמות צינור לעיתים קרובות כוללות חיווט חשוף מעט. שוב, הנקודות הנ"ל לא בהכרח נכונות בכל המקרים.

המשך גלישה נעימה, צוות פורטל מצלמות אבטחה ישראל.