קבל/י הצעת מחיר➘

מצלמות אבטחה נסתרות

מצלמות אבטחה נסתרות: אל תסמכו על המצלמה בצורה עיוורת

רוב האנשים שרוכשים מצלמות אבטחה נסתרות מחפשים לפתור בעיה כלשהי בחייהם – או שהם חוששים מהמתרחש בהעדרם. ברכישת מצלמת אבטחה נסתרת, תמיד קיים החשש שגם אילו יתרחש דבר מה, המצלמה לא תקלוט את ההתרחשות מסיבה זו או אחרת: תאורה לא טובה, אזל המקום בכרטיס הזיכרון, סטייה בזווית הצילום וכו'. אנו כאן על מנת למזער את הסיכויים לתקלות. אם תיישמו את הנקודות הבאות בזמן התקנת המצלמות, תזכו לסקור את הצילום שביקשתם לתעד ובשקט הנפשי שחיפשתם להשיג בכך.

העצה הטובה ביותר שנוכל להעניק לכם היא זו: דאגו לבדוק את המצלמות בסביבה בה הנכם מתכוונים לעשות בהן שימוש. במידה ולא ניתן, נסו לדמות את הסביבה מבעוד מועד כמיטב יכלתכם.

במידה והנכם מקליטים את חדר הילדים למשל, התקינו את המצלמה בחדר בזמן שברצונכם להקליט במהלך היום, ודאגו שהצילום לשביעות רצונכם. אם אתם עומדים לתעד חדר בבית מלון בו אין ביכלתכם לבקר, שחזרו את הסביבה בחדר השינה שלכם כמיטב יכלתכם על מנת לאשר שהמצלמה מתעדת את רמת הפרטים המקובלת עליכם.

השיקולים הבאים הם חשובים ביותר, אבל החשוב מכל הוא בדיקת הצילום תחילה.

מצלמות נסתרות - מעקב

מצלמות אבטחה נסתרות: תאורה

התקנת מצלמת אבטחה נסתרת יכולה להוות אתגר לא פשוט. במהלך היום, תנאי התאורה יכולים להשתנות באופן ניכר; אז אם אתם מתקינים את המצלמה בשעות היום, אך התמונה שברצונכם להקליט היא בעיקר בשעות הלילה, אתם עלולים לפספס את איכות התיעוד לחלוטין בשל הצללים. כשאתם מתקינים את המצלמה, שימו לב ספציפית לגבי האופן בו האור נע ברחבי החדר במהלך היום. אם אתם מתעדים חדר ילדים וישנו חלון דרכו זורחת השמש בבוקר, התקינו את המצלמה במקום בו העדשה לא חשופה לקרני השמש; כך תבטיחו שהמצלמה לא מתעדת צללים בלבד.

אם אתם מבקשים לתעד חדר בבית מלון או להתקין מצלמת אבטחה לבית כדי לתעד את הכספת בחדר השינה, צאו מנקודת הנחה שכל פושע שמעוניין לגנוב מכם יאלץ להדליק אור כלשהו על מנת לבצע את זממו. התקינו את מצלמת האבטחה הנסתרת במקום שאינו פונה ישירות כלפי נקודת אור אפשרית.

כמובן ששיקולי תאורה לא מספיקים. אם אתם חוששים שגנב או המטפל ששכרתם ישדדו אתכם מבלי להדליק את האור, ישנן מספר מצלמות אבטחה נסתרות "Low-lux" (יחידת מידה פוטומטרית למדידת שטף אור נראה ליחידת שטח) ומצלמות בעלות יכולות ראיית לילה (IR – או, אינפרא אדום), שיעניקו לכם את התיעוד הנחוץ. ככל שרמת הלוקס (Lux) נמוכה יותר, כך גודלת יכולת המצלמה לתעד תמונה בתנאי תאורה נמוכים). שקלו מצלמת תאורה נסתרת בעלת דירוג של lux 2 ומטה אם בכוונתכם לצלם ולתעד בתנאי תאורה נמוכים. זכרו, גם אם המצלמה מסוגלת להקליט בתאורה נמוכה, התמונה שתתקבל מן הסתם לא תהיה מפורטת כפי שהייתה יכולה להיות בתיעוד מואר היטב.

מיקום המצלמה הנסתרת

בהתקנת מצלמת אבטחה נסתרת, חשוב לשקול היטב היכן להתקין אותה ברחבי החדר. אם אתם משתמשים במצלמת שעון קיר נסתרת למשל, היזהרו שלא לתלות את היחידה גבוה או נמוך מידי. אם תעשו זאת, כל שתעשו הוא לצלם את קצוות השיער או הברכיים של הדמות. כנ"ל, אם אתם מתקינים מצלמת אבטחה נסתרת בצורת שנאי חשמל למשל – אל תתקינו אותה בפינה ליד הספה, או מכוונת כלפי אזור בחדר שאינו פונה לכניסה\יציאה או פריט בעל ערך. במקום, שימו לב לכיוון עדשת המצלמה וודאו לכוון אותה לעבר האזור שברצונכם לתעד.

כמו כן, שימו לב לטווח הקליטה של המצלמה (FOV – באנגלית: Field Of View). עדשות מצלמות נסתרות בצורת שנאי שנכנס לשקע החשמל למשל, בדרך כלל מגיעות כבר מכוונות כלפי מעלה או בעלות יכולת כיוונון ושליטה, כך שניתן לתעד את החדר במלואו.

מצלמות אבטחה נסתרות

תוכלו להשתמש במחולל זוויות כדי להמחיש טוב יותר את שדה ההקלטה שברצונכם לתעד, ולכוון בהתאם על מנת למקסם את מירב הפיעלות בטווח הנתון. כמו תמיד, בדקו את המצלמה לפני שתתחייבו למיקום אחד, ובכך להבטיח ניצול מקסימלי של יכולותיה.

מצלמות אבטחה נסתרות

זיכרון ואורך חיי סוללה

רוב מצלמות האבטחה הנסתרות מגיעות עם כרטיס זיכרון SD בו מאוחסן המידע; וקיבולת האחסון תלויה ברזולוציית הוידאו של המצלמה, יחד עם גורמים הנדסיים אחרים. אם בכוונתכם לאחסן כמה שיותר מידע, כוונו את עצמכם לכרטיס זיכרון SD בעל קיבולת גדולה (32GB למשל) וכוונו את רזולוציית המצלמה למינימלית האפשרית; הפעולה תבטיח שכמות הוידאו המאוחסנת תתמקסם למיטב יכולת המצלמה הנסתרת שלכם.

דרך נוספת בעזרתה ניתן לנצל את מירב הזיכרון היא או בחירת מצלמה בעלת גלאי תנועה, יכולות שכתוב, או גם וגם. בבחירת מצלמה נסתרת שמופעלת בתנועה, תבטיחו שהמצלמה תפעל אך ורק כשהיא קולטת פעילות, במקום הקלטה מתמשכת של חדר ריק. מצלמה בעלת תכונת שכתוב תחל להקליט על על הוידאו הישן ביותר ברגע שתגיע לסף הקיבולת. באופן אידיאלי, קטעי הוידאו החדשים לא ימחקו שום צילום בעל ערך, אבל אם זה צילום שכבר סקרתם ושפטתם כזניח, הקלטה על האינפורמציה הישנה היא דרך מצויינת לנצל את יכולות הזיכרות של מצלמת האבטחה הנסתרת. במידה והנכם מנטרים אזור למשך תקופה ממושכת, חשוב מאוד לבדוק את מצב זיכרון המצלמה מדי פעם כדי להבטיח שלא יזל שטח האחסון ברגע קריטי.

כנ"ל כשזה נוגע לחיי סוללה. מצלמות אבטחה נסתרות מגיעות מופעלות על ידי סוללות או על ידי חיבור ישיר למתח חשמלי (ולפעמים גם וגם). במידה ובחרתם במצלמת אבטחה נסתרת מופעלת סוללה, ודאו שיש לכם מספיק אנרגיה ללכוד את התמונה במרווחי תיעוד ללא צורך בטעינה. גלאי תנועה בהחלט מסייעים לחיסכון בחיי סוללה, אבל זה תמיד רעיון טוב להעביר את המצלמה תקופה של בדיקה לפני השימוש בה, על מנת שלא לפספס תיעוד חשוב.

מצלמות אבטחה נסתרות רזולוציה גבוהה

איכות תמונת מצלמת אבטחה נסתרת

כפי שציינו קודם, תוכלו לנצל את זיכרון המצלמה על ידי בחירה ברזולוציה נמוכה יותר, אם כי חשוב לזכור שהרזולוציה הנמוכה תשפיע על איכות הצילום. מצלמות אבטחה נסתרות מגיעות בשלל רזולוציות; ביניהן רזולוציה סטנדרטית של 640 על 480 פיקסל, ועד רזולוציה באיכות גבוהה (HD) של 1280 על 720 פיקסל כשבין לבין האופציות מרובות. יש לזכור שמפרט הרזולוציות הוא קו מנחה, לא כלל אבסולוטי. חלק מהמצלמות בעלות מפרט רזולוציית פיקסל נמוכה יותר, עלולות להפתיע בלכידת תמונה איכותית יותר מהמתחרות האיכותיות יותר. שוב, זו הסיבה שבמידה וניתן, מומלץ לבחון את ביצועי המצלמה טרם רכישתה.

במקרים רבים, לא בהכרח חיוני ללכוד את מירב הפרטים האפשריים במצלמה הנסתרת. למשל, אם אתם מנטרים את המטפל של הסב או עוזרת הבית, תוכלו להרשות לעצמכם להתפשר על מצלמה בעלת רזולוציית תמונה נמוכה יותר. אחרי הכל, אתם לא מבקשים לזהות את האדם, אלא רק לודא שהוא, או היא, מספקים שירות ראוי ומקצועי. לעומת זאת, אם אתם משתמשים במצלמת אבטחה נסתרת לנטר את העסק, חיוני ביותר שהתמונה הנלכדת תהיה מפורטת ככל שניתן לצרכי זיהוי הדמויות המתועדות.

בהצלחה, צוות פורטל מצלמות אבטחה ישראל © 2014.