קבל/י הצעת מחיר➘

מצלמות אבטחה לבית

לרשימת מצלמות האבטחה המומלצות לשנת 2015, לחצו על הקישור

רשימת מצלמות אבטחה ביתיות מומלצות

מערכת מצלמות אבטחה Logitech-HD

מצלמת אבטחה לתיעוד טיפול סיעודי (זהירות: קשה לצפייה)

מצלמה ביתית יכולה לסייע למי שמבקש לתעד את הטיפול בהוריו הקשישים, בן משפחה מבוגר אחר או אהוב שזקוק לטיפול מסור על בסיס יומיומי. המקרה המתועד הנ"ל הכה כותרות בשנת 2010. בני משפחתה של ניצולת שואה בת 72 מחיפה חשדו שהמטפלת גונבת ממנה כסף. זה רק כשהתקינו מצלמות אבטחה בבית בעצת חוקר פרטי כשהתבררה הזוועה האמיתית. המטפלת הכחישה בחקירה ולבסוף הסבירה: הזקנה צעקה עליי שעות ואיבדתי שליטה.

מצלמות אבטחה מסייעות לרשויות האכיפה באכיפה ומיצוי הדין. [לכתבה המלאה – Ynet]

מצלמות אבטחה לבית: כללי עשה -אל תעשה

פושעים משלל סוגים הופכים יותר ויותר מודעים טכנולוגית, מה שהופך את מערכות האבטחה לבית לחיוניות אך כמו כן גם לעניין מעט מסובך. מצלמת פרוטוקול אינטרנטית, או מצלמת IP, היא מצלמת וידאו דיגיטלית שפופולרית בקרב אנשי מערכות אבטחה ואזרחים זהירים כאחד. מצלמות אבטחה IP לבית, מעניקות תמונה איכותית ומשלבות פונקציונליות עם שיעורי קצב פריימים גבוהים, מה שמעניק לצרכן המודע את איכות הוידאו לשקט הנפשי. אם צרכנים שוקלים רכישת מצלמת IP, מן הראוי שיכירו מספר כללי "עשה-אל תעשה" טרם החלטתם על דגם כזה או אחר.


אל תתפשרו על אנלוגי

טלויזיה אנלוגית במעגל סגור (CCTV) היא טכנולוגיה ישנה. מצלמות אנלוגיות מאחסנות תמונות על גבי קלטות, וסקירה או שינוי בהם עלולים להוות משימה מייגעת. כמו כן, הפילים באיכות ירודה, הודות לכך שרוב הבהירות נמוגה במהלך ההקלטה. CCTV אנלוגי הוא אכן זול, אך טכנולוגיה דיגיטלית גם כן חווה ירידות במחיר, כך שאם צרכנים מסוגלים להרשות לעצמם מערכת מצלמות אבטחה לבית בגרסה הדיגיטלית, הם יוכלו לישון בראש שקט בידיעה שהתכנים נשמרים איכותיים לאורך זמן, במידה ויהיה בהם צורך בעתיד.


רכשו כונן קשיח בעל זיכרון רב

מצלמות אינטרנט IP מספקות איכות מעקב מעולה, אך זה מגיע במחיר. בניגוד למערכות מעקב ישנות מבוססות קלטות, כל הצילום מאוחסן על גבי כונן קשיח (HDD), וכל HDD מתמלא בופו של דבר. תזרים וידאו טיפוסי ממצלמת IP מאוחסן בדרך כלל בפורמט MP4, ובקצב פריימים סטנדרטי של בערך 25 פריימים לשניה שמייצר סרט – צריכת הנפח מוערך בכ- 1.5MB לשניה. בעוד העובדה פחות רלוונטית עבור הצרכן שמעוניין במצלמת אבטחה ביתית בודדת, במידה והמצלמה היא רק רכיב במערכת אבטחה והקלטה רחבה יותר, מקום אחסון עלול להפוך לבעיה של ממש.

הדרך היחידה להפחית בחכמה את כמות שטח האחסון הדרוש על גבי הכונן הקשיח אליו מחוברת המצלמה היא להפחית בקצב הפריימים, ובכך לפגוע באיכות הסרט. רוב מערכות HDD כיום יכולות לאחסן מספר שבועות של צילום ללא בעיה משמעותית, אולם הנתונים מוכפלים עם כל מצלמת אבטחה IP ביתית שנוספת למערכת. ככאלה, מערכות אבטחה והקלטה מרובות מצלמות, דורשות כמות לא מבוטלת של שטח אחסון, ורכישת HDD גדול מספיק היא מרכיב חיוני בשמירה על רצף העבודה של המערכת.


אל תערבבו ותמזגו מוצרים

אל לצרכנים להניח שכל רכיב במערכת בהכרח תואם לעבודה עם רכיב אחר. למרות שרוב מצלמות האבטחה לבית מותאמות לעבודה עם מגוון רחב של מערכות הפעלה, חלק מהתוכנות שמספקות ספקים עלולים שלא להתאים לעבודה על גבי כל פלטפורמה. משתמשי Linux או Haiku במיוחד, צריכים לקחת את הזמן ולבדוק שרכיבי מערכת האבטחה וההפעלה שלהם מותאמים לעבודה. כנ"ל לגבי החומרה, ואם צרכנים בוחרים להרחיב מערכת קיימת במועד מאוחר יותר. רכיבי מערכת אבטחה ואביזרים נוספים של אותו יצרן, מסייעים להבטיח תאימות מלאה.


הבנת התמונה

לעיתים לא יהיה צורך במצלמת IP שמקליטה בקצב פריימים גבוה (fps). השיעור הסטנדרטי הוא בסביבות 25 fps, אך אין דירה לכזה אם כל מה שנחוץ הוא לצלם לוחית רישוי למשל. לצורך קנה מידה, לטענת מומחי מערכות אבטחה לבית ולעסק, שולחנות קזינו למשל דורשות 25 fps או יותר על מנת לפקח על זריזות ידיים אפשרית, אבל הספרה בהחלט יכולה להיות קטנה יותר בתרחישים אחרים. מצלמות שמפקחות על ספירת כספים בבנקים בדרך כלל פועלות ב- 12 -15 fps, ומצלמות תנועה או מגרשי חניה, יכולים לפעול על פחות מזה. זאת הודות לכך שהקלטת סרט נע פחות חשובה מלכידת פנים של אדם או רכבים במצבים אלה.


אל תתפשרו על מחיר כמדובר בביטחון

מומלץ מאוד לקחת את הזמן ולסקור את השוק ביסודיות לפני שהם מחליטים איזה סוג של מצלמת אבטחה לבית מתאימה לצרכים שלהם. אם מיזוג רכיבים מיצרנים שונים עלול להוות בעיה, הרכבת מערכת מאפס עלולה להיות סיוט. הגישה הטובה ביותר היא תמיד להתייעץ עם מתקין מצלמות אבטחה מקצועי או חברת מערכות אבטחה שמספקת שירותי יעוץ מקצועיים טרם ביצוע רכישה. הצעות מחיר ויעוץ אולי עולים כסף, אבל בטווח הרחוק הסיכוי הוא שדווקא יחסכו לכם סכום גדול בהרבה.


מצלמות אבטחה לבית LH45D210

המשך גלישה נעימה, פורטל מצלמות אבטחה ישראל © 2014