קבל/י הצעת מחיר➘

מצלמות אבטחה כיפה

מצלמת כיפה לבית או לעסק

יתרונות, חסרונות ותחזוקה שוטפת

אם כי הדבר אינו מומלץ, בעלי עסקים ובתים רבים רוכשים מצלמות כיפה דמה

מצלמת כיפה זוכה לכינוי הודות לצורת המעטפת, או “הבית”, של המצלמה. מעטפת הכיפה מעוצבת כך על מנת שהמצלמה תבלוט, לא שתהיה סמויה או נסתרת.

מצלמת כיפה משרתת מטרה כפולה: “הרעים” ידעו שהארגון \ המוסד\ העסק מנוטר, והפטרונים ירגישו בנוח בידיעת העובדה שהמתקן מאובטח. מצלמות כיפה שמאפשרות את סיבוב העדשה במהירות לעיתים קרובות מכונות “Speed domes” – או בעברית: “כיפה מהירה”.

מצלמות כיפה הן נהדרות במיוחד עבור מי שמבקש לנטר אזור גדול, כגון חנות קמעונאית גדולה או כל שטח רחב אחר. כיוון שלא ניתן להבחין בעדשת המצלמה שבתוך הכיפה העוטפת, קשה לדעת לאיזה כיוון מצביעה המצלמה. לכן, רוכשי מצלמות כיפה בדרך כלל מצליחים להרתיע פושעים מבלי להשקיע במערכות צילום מתוחכמות מידי. לעומת זאת, למי שמחפש מצלמות אבטחה לשימוש ביתי, יתכן ומצלמת כיפה לא תהיה הפיתרון האידיאלי.

מצלמת כיפה

3 סיבות עיקריות לרכישת מצלמת כיפה

1. המצלמה גלויה לעין

בין אם הנך בעל עסק או בעל בית, אתה רוצה ליידע אנשים שהנכס שלך מכיל מצלמות אבטחה. הודות לגוון הכהה של רוב מצלמות כיפה, עוברי אורח יבחינו במצלמה בקלות. אפילו אם תרכוש מצלמת כיפה בצבע לבן, הכיפה עצמה עדיין תהיה צבועה בצבע כהה. אם אנשים אינם מסוגלים להבחין במצלמות האבטחה שלך, סבירות גבוהה יותר שהפושעים הפוטנציאלים שביניהם יבצעו את הפשע כנגד הבית, העסק ויושביהם.

2. אנשים לא מבחינים בכיוון המצלמה

רוב מצלמות האבטחה הרגילות מסתובבות באופן שוטף או מכוונות לשטח ספציפי. אם מישהו מתכוון לבצע עבירה כנגד העסק, הבית או יושבי המקום, הוא פשוט ימתין לרגע שהמצלמה מצביעה לכיוון הנגדי על מנת לבצע את זממו. הגוון הכהה של מצלמת כיפה מונע מאנשים לדעת לאיזה כיוון פונה העדשה. אם כי הדבר אינו מומלץ, בעלי עסקים ובתים רבים רוכשים מצלמות דמה במטרה להרתיע פושעים. פושעים מטבעם לוקחי סיכונים וחלקם עלולים לקחת יותר סיכון מאחרים. אי לכך, אנחנו בהחלט מתנגדים לכל רעיון מצלמות הדמה שמסתובבות בשוק – בביטחון לא לוקחים סיכונים – הצטיידו במצלמות אבטחה איכותיות.

3. מבחר רחב

באופן כללי, מצלמות כיפה הן זולות יחסית וזמינות במגוון רחב של עיצובים, סגנונות ותכונות. אם הנכם מתעניינים ברכישת מצלמות כיפה לאבטחת הבית או העסק, מומלץ שתבחנו את מצלמות הכיפה שמוגנות מפני ונדליזם. מצלמות אלו דורשות כלים מיוחדים לצורך הסרת המצלמה. פושע עלול לשבור את הכיפה עצמה, אך לא סביר שיוכל להסיר את המצלמה.

מצלמות כיפה זמינות גם בצורת ip (מצלמת כיפה אלחוטית) שמעניקות למשתמש יכולות שליטה מרחוק בעזרת כל מכשיר טלפון חכם, או מחשב נייח\נייד, בהינתן והוא מחובר לרשת האינטרנט.

אם אתם מעוניינים לאבטח את העסק או הבית בלילה, תוכלו לרכוש מצלמות כיפה בעלות יכולות אינפרא אדום. מצלמות אלו נועדו לקלוט חום גוף. בהשוואה ליתר מצלמות האבטחה שיש לשוק להציע, לא תמצאו מגוון כל כך רחב של סוגים ותכונות כמו הזמינות שבמצלמות כיפה.

תחזוקת מצלמת כיפה

לכלוך ואבק שמצטבר על מצלמת כיפה PTZ [מהן מצלמות PTZ?] עלולים להשפיע על תפקוד הפוקוס האוטומטי של המצלמה, מה שכמובן יגרום לתמונה להיות מטושטשת. אור ממקרן אינפרא אדום פנימי שבמצלמה (בדרך כלל טבעת נורות LED אינפרא אדומים) משתקף חזרה לחיישני המצלמה אפילו בהצטברות עדינה של לכלוך ואבק על בית הכיפה של המצלמה.

לפיכך, על כיפת המצלמה להיות נקיה מבפנים ומבחוץ, כיוון שאבק ולכלוך יפחיתו את חדות התמונה. הטיפים הבאים לניקוי תקפים גם עבור מצלמות אבטחה מקורות, למרות שהן בדרך כלל לא מתלכלכות באותה תכיפות כמו מצלמות שנועדו לשימוש חיצוני:

  1. אם ישנה כמות משמעותית של לכלוך או חול על המעטפת החיצונית של מצלמת הכיפה, תוכלו להשתמש במברשת רכה ויבשה ולהבריש אותה בעדינות. כמו כן, תוכלו להשתמש בתרסיס אוויר לריסוס המצלמה – הימנעו מריסוס קרוב מידי לכיפת המצלמה, כיוון שעוצמת התרסיס עלולה לגרום לגרגרי החול והאבק לשרוט את מעטפת הכיפה.
  2. הסירו את הכיפה (או פיתחו את “הבית”) כדי לגשת לחלקו הפנימי של מצלמת הכיפה. השתמשו במטלית סיבי-מיקרו (“מטלית מיקרו-פייבר”) כדי לנגב ולהסיר את הצטברות האבק.
  3. במידה וישנה כמות משמעותית של לכלוך ושמן על הכיפה, שטפו אותה במים חמים מסובנים, וייבשו אותה בעזרת מטלית “מיקרו-פייבר”. הימנעו משימוש במגבות נייר שעלולות לשרוט את הכיפה.
  4. נקו את יתר המצלמה ובדקו מקרוב אם לא פספסתם קורי עכביש או ביצי חרקים למיניהם.

ליעוץ מקצועי, אנא פנו לאחד ממתקיני מצלמות האבטחה המקצועיים תחת הקטגוריה “בחר אזור שירות”.

בברכה, צוות פורטל מצלמות אבטחה ישראל.