קבל/י הצעת מחיר➘

מצלמות אבטחה ביתיות

מצלמות אבטחה ביתיות – כמה עובדות מומלצות

מצלמת אבטחה היא כלי טכנולוגי יעיל שעוזר באבטחת משרדים ומקומות עבודה, מוסדות, בתים פרטיים, אזורי מפגש הומי אדם ועוד. השוק מציע מגוון רחב של סוגי מצלמות אבטחה. כל סוג של מצלמת אבטחה מעוצב באופן מסויים שמייעד אותו למטרה מוגדרת. הודות לכך, כל מצלמה טומנת תכונות ייחודיות לה. חלק ממצלמות האבטחה הנפוצות ביותר כוללות: מצלמות אבטחה כיפה (Dome), מצלמות בולט (Bullet), מצלמות קוויות, מצלמות אבטחה אלחוטיות, מצלמות אבטחה פנימיות, חיצוניות, מצלמות אבטחה נסתרות, מצלמות אבטחה IP (או רשתיות) וכמה סוגי מצלמות אחרים.

להלן סקירה קצרה של סוגי מצלמות אבטחה שמוצעות בשוק:

מצלמות אבטחה כיפה

מצלמת אבטחה זו מעוצבת בצורת כיפה ועל כן שמה. מצלמות כיפה בדרך כלל מותקנות בתקרה, אם כי ניתן להתקין דגמים המיועדים לכך גם על הקיר. מצלמות כיפה לרוב משמשות את מנגנוני האבטחה והאכיפה במוסדות ציבוריים כמו שדות תעופה, בנקים ומשרדים, הודות לזווית הצילום הרחבה שביכולת המצלמה להעניק. הודות לצורת המצלמה ומעטפת הכיפה העוטפת, קשה לזהות את כיוון עדשת המצלמה. אף על פי שרוב השימושים למצלמת כיפה הם עבור מוסדות, בהחלט ניתן לעשות בהן שימוש כמצלמות אבטחה ביתיות (מומלץ להתייעץ עם מתקין מצלמות מקצועי).

מצלמות כיפה מגיעות במגוון רחב של צורות. הן יכולות להיות אנלוגיות או IP (רשתיות), קבועות או ניידות. מצלמות כיפה PTZ (ראשי תיבות: “Pan–tilt–zoom”) ממונעות, יכולות להסתובב, ניתנות להטייה ולהתמקד על אובייקט בעל עניין בעזרת “זום”. כמו כן, דגמי מצלמות כיפה מסויימים מגיעים מצויידים בתכונת ראייה תרמית, ראיית לילה או מקרן אינפרא אדום. מעטפת המצלמות מגיעה בשלל תכונות, חלקן עמידות בפני וונדליזם או לעמידות בפני פגיעה פיזית כזו או אחרת (בדרך כלל באזורים נפיצים). כמו כן, מצלמות כיפה זמינות בגרסאות מיני ומיקרו עבור פריסה דיסקרטית, וזמינות במגוון עיצובים להתאמה לסגנונות אדריכליים שונים.

מצלמות אבטחה ביתיות

מצלמות אבטחה “בולט” (Bullet)

מצלמות אבטחה בולט ידועות גם בשמן: מצלמות צילינדר. צורת המצלמות מעידה על הכיוון אליה מכוונת העדשה. למצלמות הללו יתרונות רבים, ביניהם: התקנה פשוטה יחסית, כיוונון נוח, דגמים מסויימים מותאמים לעמידות בתנאי אקלים קשים במיוחד ומשטח ההתקנה הדרוש עבורן הוא מצומצם. מצלמות אלה מומלצות במיוחד עבור אנשים שברצונם להתקין את מצלמות האבטחה הביתיות בכוחות עצמם. ראוי לציין: אנו בפורטל מצלמות האבטחה של ישראל ממליצים על התקנה מקצועית של בעל מקצוע מוסמך – כשזה נוגע לבטיחותך, בטיחות נכסיך, עובדי העסק או משפחתך – אם קיים ספק, אין ספק.

שמה של קטגוריית המצלמות הללו ניתן לה הודות לצורתה וגודלה. מצלמות בולט הן קטנות (כ- 5-6.40 ס”מ) ומוגבלות לעדשה ממוקדת קבועה. בעוד מצלמות בולט טובות לשימוש בחללים קטנים, התמונות המתקבלות עלולות להיות חתוכות מעט בפינות בשל צורת המצלמה ועיצובה, מה שיכול להפריע לפעולת עדשת המצלמה והמסנן (פילטר). מצלמות בולט נקראות לעיתים גם “מצלמות שפתון” (Lipstick cameras).

מצלמות אבטחה קוויות

מצלמות קוויות (באנגלית: Wired cameras) הן אולי מצלמות האבטחה המסורתיות ביותר אך לא מעט אנשים מרגישים בנוח סביבן, כנראה מתוך היכרות עימן והיכרות עם אמינותן. התקנת מצלמות אבטחה קוויות יכולה להיות טרחה לא קטנה ובמקרה שהנך מעוניין בהתקנה קווית, אנו ממליצים בחום לפסוח על הניסיון להתקנה עצמאית ולפנות ישירות למתקין מקצועי. התקנה קווית כוללת חישובי אורכים וחשיבה רבה על תוואי כבלי תקשורת ומתח, שעשויים לבלבל גם את המתקין המנוסה ביותר. כאן בפורטל מצלמות האבטחה של ישראל, אנו עושים כמיטב יכולתנו להבטיח שאינדקס המתקינים יכלול אך ורק מתקינים מקצועיים, מנוסים ומומלצים על מנת שאתה, הלקוח, תזכה לשירות היעוץ וההתקנה הטובים ששוק מצלמות האבטחה יכול להציע.

מצלמות אבטחה אלחוטיות

מצלמה אלחוטית היא הסוג היותר מודרני במשפחת המצלמות, מה שהופך אותה למבוקשת ביותר בקרב אנשים רבים. מצלמות אלחוטיות בדרך כלל קלות יותר להתקנה ואנשים בעלי ידע טכני מינימלי מוצאים את התקנתן נוחה, לפעמים בעזרת קריאת מדריך ההתקנה בלבד. עיקר יתרונות המצלמה האלחוטית הן ניידות, גמישות והסוואה. מצלמות אבטחה ביתיות רבות הן אלחוטיות אם כי משרדים רבים מאמצים את סוג המצלמות הללו גם בסביבת העבודה.

מצלמות אבטחה ביתיות

מצלמות אבטחה פנים ביתיות

מצלמות כיפה הן אולי הדוגמה הטובה ביותר לשימוש מקורה. מצלמות מקורות משמשות בעיקר לניטור אזור רחב. העדשות הקבועות של המצלמות המקורות עוזרות להתמקדות קבועה על אזור מוגדר מאוד. לרוב, מצלמות מקורות אלו משמשות למעקב וניטר הפעילות במקום החשוב ביותר לצופה, כך שהמצלמה מכסה את האזור בדרך כלל 24/7 – בדרך כלל כניסה ויציאה מבניין.

מצלמות אבטחה חיצוניות

מצלמות חיצוניות מעוצבות לשימוש חיצוני ועל כן עמידות לתנאי מזג אוויר היא תכונתן העיקרית. רכיבי מצלמות החוץ נועדו ללכוד תמונה רחבה יותר ממצלמות אחרות (wide-view surveillance) ומאפשרות תקריב (Zoom) עוצמתי. תכונות נוספות כוללות זיהוי תנועה (Motion detection), ראיית לילה אינפרא אדום (IR night vision) וחיבורים אלחוטיים.

מצלמות אבטחה נסתרות

מצלמות אבטחה נסתרות זמינות בשלל סוגים וגדלים, אך המצלמות הנסתרות המבוקשות ביותר הן בדרך כלל קטנות ואלחוטיות – מהסיבות הברורות. מצלמה נסתרת ידועה גם כ- “מצלמת מטפלת” (Nanny cam). את מצלמות האבטחה הנסתרות ניתן לרכוש כשהן מוטמעות בשלל מוצרים כגון: שעוני קיר, שעונים מעוררים, עטים, גלאי עשן ומוצרי אלקטרוניקה קטנים נוספים. הודות והשימוש העיקרי של המצלמות הוא ניטור בסתר, מצלמות אבטחה ביתיות אלו אפקטיביות ביותר בהקלטה ותיעוד עבירות “על חם”. התיעוד עוזר מאוד משפטית ומזרז את תהליך אכיפת החוק על ידי מנגנוני הביטחון והמשפט.

מצלמות IP או מצלמות אבטחה רשתיות

מערכת מצלמות אבטחה IP \ רשת, מבוססת פרוטוקול אינטרנטי (Internet Protocol). את המצלמות ניתן להפעיל ולתפעל מכל מקום בעולם. מצלמות IP מתחברות לרשת וברשותן כתובת IP ייעודית משלהן, שמבטיחה תקשורת ופונקציות דרך רשת האינטרנט. מצלמות אלו מאפשרות ניטור דרך המחשב הנייח, הנייד, מכשיר הטלפון החכם והטאבלט.

להצעות מחיר עבור רכישת מוצרים ו\או התקנה מקצועית, אנא הרגישו חופשי ליצור קשר עם בעלי המקצוע המופיעים האינדקס הפורטל. בברכה, צוות פורטל מצלמות האבטחה של ישראל © 2014.