קבל/י הצעת מחיר➘

מערכת מצלמות אבטחה DVR מול NVR

מערכת מצלמות אבטחה DVR מול NVR

4 ההבדלים העיקריים בין DVR ל- NVR

לא מעט מוזכר באינטרנט על הגדרות כמו מצלמות אבטחה ip ומגה פיקסל (Megapixel), ובצדק, הודות ליכולתם לספק לרשויות האכיפה תמונות בהירות וצלולות של ראיות מרשיעות, למשל.

כשדנים במצלמות מגה פיקסל \ ip, לא תמיד עולות השאלות בנוגע להקלטה ואחסון. לעיתים קרובות השיח מסתכם ברמת הבהירות שאמורה המערכת לכלול.

הודות לעמיתיהן של מצלמות ip, המצלמות האנלוגיות, לפחות רוב האנשים שמעו על מונחים כמו DVR – אותו מכשיר שאחראי על הקלטת הצילום שמגיע דרך מצלמות האבטחה האנלוגיות. בהמשך נדון על חלק מפעולות DVR כשנשווה אותו עם NVR – מקליט וידאו רשתי (‘Network Video Recorder‘).

מערכת dvr

בשנים עברו, מכשירי הוידאו (VCR) היו באופנה, לא משום האפקטיביות, אלא משום שלא היו כל כך הרבה פתרונות אלטרנטיבים לעסקים ובתים המעוניינים במערכת אבטחה. למרבה המזל, הודות לכלכלת שוק מתפתחת בענף ההייטק, תמריצי החדשנות והיזמות סובלים פחות מנחת זרוען של ממשלות, מה שמעניק לשוק את הגמישות הדרושה לספק לנו מוצרים טובים יותר, איכותיים יותר, רבים יותר ובכך גם זולים יותר. חלפו הימים בהם נאלצנו להריץ קלטות קדימה ואחורה עד שנרדמות לנו האצבעות במטרה למצוא אירוע שהתרחש בשבוע שעבר. בהסתכלות אל העתיד, אין ספק שתשמעו יותר ויותר את המונח ‘NVR‘ יותר מהמונח ‘VCR’.מערכת nvr

מערכות NVR הן למעשה האמצעי בה מאוחסנת הקלטה שמגיעה ממצלמות IP \ מגה פיקסל. בעזרת ארבעת הנקודות הבאות, נגרד את פני השטח באופן כללי ונשתדל להסביר בקצרה על NVR ואיך המערכת משתווה, או לא משתווה למערכת DVR.

  1. במערכת NVR, קלט הוידאו מגיע מהרשת – הוידאו כבר קודד במצלמות. מהו קידוד אתם שואלים? זו פשוט פעולת המרה לקבצי וידאו דיגיטלים ממקור אחר. מכאן, הוידאו מוזרם ל- NVR לאחסון, כשניתן לצפות בו הודות להיותו ממוקם ברשת. כשמדובר במערכת DVR, הקידוד מתבצע במכשיר ה- DVR עצמו ולא ברמת המצלמות האינדבידואליות. הודות ומתבצעת דחיסה להזנה אנלוגית,, עליו להיות ממוקם קרוב להזנה.
  2. NVR יכול להיות ממוקם בכל מקום שנבחר ברשת. מהו היתרון שבכך? הגנה מפני כשל רשתי בתור התחלה. בעזרת תכונת “שיקוף” (‘mirroring’), ניתן למקם את ה- NVR בכל מקום ולספק כפילות.
  3. הבדל נוסף בין NVR ל- DVR הוא גישה. על מנת לצפות בהקלטה שבוצעה על ידי DVR, עליך להיות מול המכשיר עצמו (או לצרוב \ להקליט את התוכן לצפייה במקום אחר). עם NVR לעומת זאת, הסיפור מעט שונה – הודות לאופיו הרשתי, ניתן לצפות בתוכן בגישה מרחוק (אפליקציה במכשיר המובייל ו\או גישה למחשב וכו’).
  4. לבסוף, התאמת מצלמות אבטחה למערכת NVR מגבילה יותר מהתאמה למערכת DVR. לכן, ודאו את תאימות הרכיבים טרם הרכישה ובאופן כללי, אנו ממליצים על התייעצות עם מתקיני מצלמות אבטחה מומחים למניעת אי נעימויות וטרחה מיותרת.

אנו מקווים שהצלחנו לסבר את אוזניכם מעט בנוגע להגדרות, התפקוד וההבדלים בין מערכות ההקלטה. הנכם מוזמנים ליצור קשר עם המתקינים המומחים לפרטים נוספים ומחירים.

המשך גלישה נעימה,

צוות הפורטל למצלמות אבטחה של ישראל.

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *