קבל/י הצעת מחיר➘

התקנת מצלמות אבטחה מדריך

איך מתקינים מצלמות אבטחה?

ישנן אינספור סיבות להתקנת מצלמות אבטחה בפנים וסביב לבית. הן יכולות להוות גורם מרתיע אפקטיבי נגד פשיעה, והן יכולות לעזור להורים לשמור על ילדיהם מסכנות בתוך ומחוץ לבית. אלה רק שתי דוגמאות כלליות מאוד של מצלמות אבטחה וכיצד הן יכולות לסייע לשמירה על ביטחון הבית ויושביו.

מערכת מצלמות אבטחה (או, מצלמות מעקב) היא רשת טלויזיה במעגל סגור (או, cctv), מה שאומר שהאות שמשדרת המצלמה אפשרית לצפייה ברשת הפרטית שהותקנה בבית או בעסק בלבד. הודות והמצלמות הן חלק מרשת, התקנת מצלמות אבטחה יכולה להיות תהליך מעט מייגע, אולם לא תהליך מסובך עד כדי כך במונחי יצירת הקשר בין רכיבי המערכת. מדריך זה בא לספק שלבי התקנת מצלמות מעקב במעגל סגור, כולל תיאור רכיבים ואופציות הרכיבים הזמינים למי שמבקש להתקין מערכת אבטחה שכזו לעסק או, ובעיקר, לבית.

התקנת מצלמות אבטחה מדריך

מדריך התקנה – שלב ראשון: הכן את עצמך להתקנת המצלמות

השלב הראשון והבסיסי ביותר בהתקנת מצלמות מעקב הוא הכנה מוקדמת. השלב כולל לוודא שברשותך כל הרכיבים הדרושים ובחירת מיקום התקנת כל מצלמה בנפרד.

רכיבים חיוניים

הרכיבים הדרושים להתקנת מערכת מצלמות אבטחה כוללים: מצלמות אבטחה, מקליט וידאו דיגיטלי (DVR), מקור מתח, כבלים ומסך (או, צג). המצלמות הן לצורך צילום האזורים שתחליט לשים תחת מעקב, בעוד מכשיר ה- DVR הוא לצורך הקלטה, תיעוד והצגת צילום בזמן אמת על גבי המסך הייעודי. רכיב ה- DVR יכול לבוא בצורת מכשיר הקלטה נפרד, או כרטיס DVR אותו ניתן להתקין במחשב. מקור המתח בדרך כלל מספק את מתח החשמל לכל המערכת ובצורה המוסרתית, מחובר למכשיר ה- DVR. הכבלים מחברים בין כל הרכיבים, כשכבל בשם RG 59 נוטה להיות הכבל הנפוץ ביותר בו משתמשים מתקיני מצלמות אבטחה להתקנת מערכת CCTV (באנגלית: closed circuit television). על גבי המסך יוצגו הצילום החי או המוקלט, כשהוא יכול לנוע בין צג מחשב למסך טלויזיה.

בחירת סוג מצלמות האבטחה בהם תשתמש היא אחד השיקולים החשובים ביותר בכל תהליך הרכבת המערכת, ונדון באופציות הזמינות בפסקה הבאה.

בחירת סוג המצלמות

ישנן כמה תכונות שיש לשקול כשמדובר בבחירת מצלמות למערכת האבטחה שלך. הראשונה היא סיבת הצורך במעקב אחרי אזור מסויים והשניה היא אסתטיקה. שלושת האפשרויות הנפוצות ביותר כוללות מצלמות כיפה, מצלמות צינור (bullet), ומצלמות גוף (Box). מצלמות כיפה הן מצלמות "פרופיל נמוך" שמשתלבות היטב עם הסביבה ובדרך כלל מותקנות בתקרה, אם כי ניתן להתקין אותן גם על קירות. מצלמות bullet, או מצלמות צינור, הן בולטות יותר וניתן להבחין בהן כמצלמות אבטחה באופן די מידי. מצלמות אלה אף הן מותקנות לתקרה או על קירות גבוהים, ונוכחותן אמורה לסייע בהרתעה. מצלמות גוף (box) מגיעות בשלל צורות וגדלים ובדרך כלל משמשות למעקב מזדמן יותר כגון תיעוד והקלטת עריסת תינוק למשל.

מדריך התקנה – שלב שני: בחירת מיקום להתקנת מצלמות אבטחה

לאחר שהבטחת שכל הרכיבים ברשותך, השלב הבא הוא בחירת מיקומי התקנה. המקום האידיאלי להתקנת מצלמה מחוץ למבנה הוא מפגש קיר עם תקרה. בדרך כלל, התקרה בולטת מעט ובכך מעניקה למצלמה הגנה מסויימת מפני מפגע מזג אוויר. ניתן לרכוש מצלמות עמידות במים או מצלמות בעלות הגנה, אבל לא מזיק להעניק אפילו למלמות הללו מעטפת הגנה נוספת.

עבור התקנה מקורה, מומלץ לבחור במיקומי פרופיל נמוך להתקנת המצלמות, אך עם זאת, מיקומים שעדיין מאפשרים למצלמות לכסות אזור רחב ככל שניתן. מצלמות צינור נוטות להשתלב הכי טוב בפינות, אולם מצלמות כיפה משתלבות טוב יותר במרחב מכל מצלמה אחרת. חשוב מאוד לבחור מיקומים בהן אין מכשולים מיוחדים להעברת הכבלים וחיבורים למכשיר ה- DVR.

מדריך התקנה – שלב שלישי: תהליך ההתקנה

תהליך ההתקנה יכול להיות מורכב למדי, כך שהתקנה עצמית מומלצת רק לבעלי הכלים המתאימים ומעט ידע טכני. עבור חובבנים כנראה שהאופציה הטובה ביותר תהיה להזמין מתקין מצלמות אבטחה מקצועי. הקושי הכרוך בהתקנה נובע מהכנת החיווט להתקנת המצלמות עצמן ברחבי הבית או העסק. חיבור המצלמות והרכיבים הוא החלק הקל יותר. (במידה ומדריך ההתקנה מרתיע אותך במידת מה, שוב, מומלץ להעזר בשירותיו של מתקין מערכות cctv מקצועי).

הכנת החיווט

הכנת החיווט כולל קידוח חורים והרצת חוטים בין קירות, תקרות ורצפה. חדר אחד אמור להיות מיועד לניטור, כשבחדר הייעודי מותקנים ה- DVR, הצג וספק הכוח. תצטרך לקדוח חור באחד הקירות על מנת לאפשר חיבור בין מכשיר ה- DVR למצלמות המפוזרות ברחבי הבית. במידה ובחרת מיקומים נוחים להתקנת המצלמות ו\או תוואי החוטים קצר ו\או נגיש, יתכן שלא תאלץ לקדוח חורי מעבר כבלים רבים מידי. לעיתים, תוואי העברת החיווט סבוך וקשה – בשלב זה רבים מעדיפים להעזר במתקין מקצועי.

הצבת המצלמות

מתקני החיבור של המצלמות לקיר או לתקרה משתנים מדגם למשנהו, כך שמומלץ לעקוב אחר הוראות היצרן בהתקנת המצלמות עצמן. מצלמות צינור בדרך כלל לא דורשות יותר מידי עבודה בהתקנה, כיוון שהן בדרך כלל מגיעות עם תושבת פרזול פשוטה שמוצמדת לקיר\לתקרה. מנגד, מצלמת כיפה לעיתים דורשות חיתוך מעגל מושלם בתקרה בה תהיה מותקנת. זו עלולה להיות בקשה מעט מוגזמת עבור מי שאין ברשותו את הידע או הכלים הנכונים.

חיבור הרכיבים

לאחר שהוצבו המצלמות, השלב הבא יהיה לחבר את כל רכיבי מערכת המצלמות יחדיו. את המצלמות ראשית יש לחבר למכשיר ה- DVR. כדי לעשות זאת, חבר את כבל ה- RC59 וכבל המתח לכניסות המתאימות של כל מצלמה, ואז חבר את הקצוות האחרים של כבלי ה- RC59 לכניסות ה- DVR, וחבר את כבל המתח למחבר החשמל שאמור להיות באותו חדר יחד עם ה- DVR. מי שרכשו כבלי RC59 נפרדים, יתכן ויאלצו לבצע חיבור מחברי BNC לכבלים לטובת החיבורים. מצלמות אבטחה אלחוטיות יצטרכו חיבורי מתח בלבד.

אפשרי להתקין כרטיס DVR במחשב נייח. הכרטיס יתחבר ללוח האם ויאפשר כניסות מגב המחשב לחיבור המצלמות לכרטיס. במידה ובחרת בגישת המחשב במקום מכשיר DVR נפרד, כל הכיוונונים וההגדרות לתיעוד והקלטה יתבצעו בתוכנת המחשב של הכרטיס.

התקנת מצלמות אבטחה מדריך

מדריך התקנה – שלב רביעי: הגדרות מערכת

הגדרת מערכת הקלטה לעבודה עם מחשב היא תהליך פשוט למדי. ברגע ההמערכת מותקנת ופועלת, תוכנה מותקנת במחשב. על המשתמש לעקוב אחרי הוראות ההפעלה במדריך ההתקנה ליצירת ההגדרות שיש להתקין במחשב, ובכך לאפשר למחשב להקליט את אות הוידאו שהוא מקבל מהמצלמות. חלק מתוכנות המעקב הללו יכללו אפליקציות מובייל לטלפונים חכמים שיאפשרו לך לצפות בתכנים דרך הנייד או הטאבלט על ידי חיבור אינטרנטי. את האפליקציות יהיה צורך להתקין באופן נפרד על גבי הנייד או הטבלט.

לרכישת מצלמות אבטחה ו\או יעוץ מקצועי, הרגישו חופשי לפנות למתקיני מצלמות האבטחה המופיעים באינדקס המתקינים שבתפריט צד.

המשך גלישה נעימה, צוות פורטל מצלמות אבטחה ישראל.